Nowe i stare pomysły Koguta:

Myślimy o zmianach w programie obozu.
Wiem że zawsze było fajnie i wszyscy z niecierpliwością czekają na najblizszy, kolejny swój obóz. Jednak warto wprowadzać nowe elementy :)

- myślimy np o zorganizowaniu obozowego grilla :)
- planujemy w większym stopniu korzystać z rowerów wodnych
- zastanawiamy się czy nie wziąć do Krzeczkowa jeszcze jednej żaglówki
- jest też trochę pomysłów nanowe gry terenowe
- być może zastąpimy odwiedziny w MRU jakimœ nowym elementem programu - bo w MRU byliśmy już wielokrotnie;

Jak coś wymyślimy - z pewnością o tym napiszemy. :)

- Uwaga! W tym roku nie bierzemy pistoletów na wodę. W ubiegłych latach ta gra - choć bardzo zabawna powodowała różne kłopoty (np. prywatne bitwy na wodę nie tylko w dniu gry, bałagan w obozie i jęki zawodu - jeśli ze względu na pogodę musieliśmy gre odwołać)

- Namiot "Komendy" będzie jak zwykle "na palach" - to już nasza tradycja :)

- na kwaterce zbudujemy wieżę do zajęć linowych, będzie na niej stanowisko do zjazdów.

- zbudujemy nowy Małpi Gaj - będzie w nim na pewno coś nowego - bo chyba nigdy nie mieliśmy 2 takich samych :)

- gra "bitwa morska" była świetnym pomysłem, nauczeni doświadczeniami z ubiegłych lat zbudujemy jeszcze lepsze modele żaglowców i lepiej przygotujemy się do samej bitwy...
Dla niewtajemniczonych: Gra polega na tym, że budujemy modele żaglowców i przygotowujemy broń (proce, katapulty, wyrzutnie i inne niezwykłe urzadzenia). Podczas gry usiłujemy strącić maszty, wywrócić lub nawet zatopić okręty przeciwników. Strzały odbywają się z brzegu do zakotwiczonych na wodzie modeli z odległości około 5 - 7 metrów. Warto pomyśleć o tej grze wcześniej i zabrać ze sobą sprzęt, który ułatwi wykonanie "broni" (np. jakieś gumy do zrobienia procy albo wyrzutni). Możecie nawet zabrać ze sobą gotową broń. Pamiętajcie jednak, że musi ona być wykonana własnoręcznie (oczywiście ktoś może Wam pomóc). Wiem, że niektórzy już taką broń konstuują (inni planują). Zobaczymy co z tego wyjdzie :)


Jeśli macie jakieś swoje pomysły, czy oczekiwania odnośnie programu obozu, piszcie do nas. W miarę możliwości czasowych najciekawsze umieścimy na stronie! A podczas obozu spróbujemy zrealizować.


Copyrights (C) GEODA 2005 B.Krygicz