Dwudniowa wersja „Rycerskiej Przygody”. Pierwszego dnia odwiedzimy Bolków (ruiny największego gotyckiego zamku na Dolnym Śląsku). Jedną z atrakcji jest wejście na wieżę ostatecznej obrony i zajrzenie do lochu głodowego. Z wieży roztacza się przepiękny widok na okolicę oraz pobliski zamek Świny. Na zamku mieści się niewielkie muzeum i sklepik z pamiątkami.
Będąc w Bolkowie możemy skorzystać z lekcji muzealnej o tematyce rycerskiej.
Żywa lekcja historii, która odpowiada na pytania dotyczące średniowiecznego rycerstwa. Uczestnicy dowiedzą się jakimi cechami musiał być obdarzony kandydat na średniowiecznego rycerza, jak wyglądała procedura mianowania na rycerza, a także jakie były jego zobowiązania. Opowiemy czym był kodeks rycerski i jakie zasady przetrwały do dzisiaj. W ramach lekcji odbędzie się pokaz rycerskiego uzbrojenia. Lekcja kosztuje 30 zł dodatkowo.
Następnie przejedziemy do Janowic Wielkich – skąd wybierzemy się na wędrówkę na zamek Bolczów. Jest to ruina niewielkiego zamku ukryty w górach, dojście do niego zajmuje około godziny górskiej wędrówki. Na zamku jest dużo zakamarków i ciekawych miejsc do robienia zdjęć. Z punktu widokowego roztacza się piękny widok na Rudawy Janowickie, Góry Sokole i Karkonosze.
Bolczów to świetne miejsce na organizację gry „Zdobywanie Zamku” oraz „Poszukiwanie Skarbów”.
Po przyjeździe do ośrodka czeka nas obiadokolacja, a wieczorem dodatkowo ognisko z kiełbaskami. Będziemy też mogli skorzystać z organizowanych przez nas zabaw: pojedynki na specjalne treningowe miecze lub maczugi, wielkie bańki mydlane, strzelanie z łuku i inne.
Drugiego dnia wejdziemy na Zamek Chojnik po drodze spróbujemy przejść tajemniczym skalnym tunelem (decyzję podejmuje przewodnik uwzględniając warunki atmosferyczne i możliwości grupy), na zamku usłyszymy legendę o księżniczce Kunegundzie, wejdziemy na zamkową wieżę z przepięknym widokiem na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Przy zamku funkcjonuje schronisko górskie.
Wracając możemy odwiedzić (za dodatkową opłatą 10zł) mało znany zamek Świny, w którym najdzielniejsi będą mogli wejść do podziemi zamkowych – bez latarek oczywiście – no przynajmniej na początek – dla sprawdzenia dzielności 🙂
Wycieczki, które nazwaliśmy edukacyjno – zabawowymi są nastawione na zwiedzanie i poznawanie ciekawostek turystyczno krajoznawczych połączone z grami, zabawami i ogniskiem.
W cenę tych wycieczek wliczone są:
– przejazd autokarem
– noclegi i wyżywienie (śniadania i obiadoklacje + ognisko z kiełbaskami + ciepły posiłek w ostatnim dniu lub prowiant na drogę powrotną)
– bilety wstępów
– opieka przewodnika lub pilota
– ubezpieczenie
– bezpłatne miejsca dla opiekunów (1 na 10-15 osób)
– ognisko (tacki, widelce, nożyki, widełki do kiełbasek, pieczywo, keczup, musztarda, rozpalenie ognia, oprócz kiełbasek – które zapewniamy tylko na kilkudniowych wycieczkach)
– gry i zabawy (np. poszukiwanie skarbów, przeciąganie liny, chusta Klanzy, wielkie bańki mydlane, strzelanie z łuku, walki „wielkimi pałami” i inne)
– drobne nagrody do zabaw i konkursów
45 os. 440zł
40 os. 465zł
35 os. 495zł
30 os. 540zł
25 os. 605zł
Cena została zaktualizowana na 2024 rok. Ze względu na niepewną sytuację gospodarczą i polityczną oraz ryzyko zmian cen, w tym zmian cen paliw, może się okazać, że nasze przewidywania okażą się niedokładne. Dlatego proszę traktować podane tu ceny jako orientacyjne i w sprawie szczegółów kontaktować się z nami.
Jesteśmy gotowi na wszelkie wyzwania.
Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym biurem.